Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-02-07

A A A POLEĆ DRUKUJ

Kim są przyszli programiści - zwycięzcy konkursu „Zaprogramuj swoją przyszłość”?

Mariano – Chilijczyk mieszkający w Suwałkach i chcący rozpocząć karierę jako freelancer, Aleksandra – pracownica wielkiej korporacji na urlopie macierzyńskim czy Arek, który musiał wyjechać ze swojej rodzinnej miejscowości i szukać szczęścia na Wyspach. Co łączy te osoby? Są oni wśród 40 zwycięzców konkursu CodersTrust Polska i Provident, którzy w tym momencie uczestniczą w 4-miesięcznym, przyspieszonym kursie programowania.

Mariano pochodzi z Santiago – stolicy Chile. Mieszka razem ze swoją narzeczoną w Suwałkach. Mariano ma problem ze znalezieniem pracy. W tej sytuacji, postanowił wykorzystać fakt, że codziennie spędza mnóstwo czasu przed ekranem komputera projektując różne rzeczy. „Chciałbym zostać w Polsce, założyć tu rodzinę, a także pracować jako freelancer, z domu. Uważam, że zawód programisty jest bardzo interesujący –  chciałbym spróbować w nim swoich sił” – podkreśla Mariano.

27-letni Arkadiusz jest pasjonatem biegania. Pochodzi z Gołaszewa Kujawskiego, ale jego obecnym miejscem zamieszkania jest brytyjskie Cambridge. Arkadiusz chciałby wrócić i pracować w rodzinnej miejscowości, ale szanse na kreatywną i rozwijającą pracę są tam ograniczone. Dlatego zainteresował się konkursem CodersTrust Polska. „Programowanie jest dla mnie szansą na życie i zarabianie w miejscowości, w której czuję się najlepiej” – podkreśla Arek. „Wierzę w to, że z pomocą CodersTrust oraz dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji i zaangażowaniu, jestem w stanie osiągnąć swój cel” – dodaje.

Ciekawa historia wiąże się z Aleksandrą, pół-Polką, pół-Amerykanką. Trzy lata temu wszystko się u niej zmieniło – została mamą i dzięki temu odpoczęła od korporacji. Założyła również start-up. Teraz, gdy oczekuje drugiego dziecka, chce poświęcić cztery ostatnie miesiące ciąży na kurs CodersTrust. Dla Aleksandry, nauka programowania jest jak nauka języka. „W tym wypadku – języka, który ma wpływ na każdą branżę. Jeśli chcę przebić się w branży IT, muszę zrozumieć programowanie i możliwości, jakie ze sobą niesie” – podkreśla Aleksandra. Jak dodaje, jej obecny pracodawca – jedna z największych światowych firm – uważa, że programowanie to umiejętność, którą powinien posiadać każdy pracownik. Aleksandra zwraca uwagę na dotychczasowy przebieg kursu. „Jest on bardzo interaktywny i motywujący. Na uwagę zasługuje również wsparcie zespołu CodersTrust, który dostosowuje się do moich potrzeb”.

Marcin, magister inżynier, to początkujący front-end developer. Zainteresował się konkursem, ponieważ pragnie podnieść swoje kwalifikacje i pracować zdalnie. Chciałby wykonywać zlecenia dla firm całego świata bez opuszczania obecnego miejsca zamieszkania – Krakowa, który jest jego domem już od dziewięciu lat. Jest samoukiem – samodzielnie opracował podstawy HTML, CSS i Javascript. „Na udział w konkursie zdecydowałem się, ponieważ chcę przebranżowić się na programistę front-end. Branża IT jest niewątpliwie lepsza pod względem rozwoju zawodowego, jak i finansowego” – podkreśla Marcin. Jakie są jego pierwsze wrażenia z kursu? „Mentorzy są dostępni i szybko oceniają wykonywane projekty. W trakcie kursu można znaleźć zarówno bloki techniczne, jak i te z umiejętnościami miękkimi. Mam nadzieję, że na jego dalszych etapach będzie można wykonywać swoje pierwsze zlecenia” – podsumowuje Marcin.

Celem inicjatywy firm CodersTrust Polska i Provident jest umożliwienie zdobycia kompetencji w zakresie programowania oraz znalezienia pracy - przede wszystkim zdalnej – niezależnie od miejsca zamieszkania. Głównym punktem projektu był konkurs, w którym mógł wziąć udział każdy, kto chce spróbować swoich sił w programistycznym freelancingu. Zadaniem konkursowym – po uprzednim teście z języka angielskiego
i umiejętności logicznego myślenia oraz odbyciu okresu próbnego na platformie CodersTrust – było przesłanie filmu lub prezentacji, w których uczestnik uzasadnia, w jaki sposób freelancing może zmienić życie w jego rodzinnej miejscowości.

Partnerem strategicznym konkursu jest firma Provident. Partnerami – ThinkTank, BusinessBrief, F5, Wirtualna Polska, Polska Press, eService, Bigram, Deloitte, Oracle, Microsoft, CIONET, Fundacja Promocji Gmin Polskich oraz Instytut Innowacyjna Gospodarka.


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS