Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2013-06-25

A A A POLEĆ DRUKUJ

Ubezpieczenia grupowe to już standard

Przy współpracy z magazynem Harvard Business Review Polska, ING Życie przeprowadziło kilkanaście pogłębionych wywiadów z liderami i szefami HR największych organizacji, takich jak Microsoft, PKN Orlen, DHL, 3M, IBM, Skanska, Ochnik, Coca-Cola, Notus, Cybercom, Ernst&Young oraz Pracuj.pl. Celem badania było zidentyfikowanie podejścia czołowych polskich pracodawców do kwestii dbania o pracownika oraz narzędzi, jakie w tym celu wykorzystują.

Badania wykazały, że potrzeba bezpieczeństwa finansowego zatrudnionych i rekrutowanych wciąż wzrasta, a zapewnienie jej stanowi ważne narzędzie w polityce HR. Choć szkolenia rozwijające kompetencje pracowników, ich zainteresowania i pasje, oraz zniżki na wstęp do ośrodków rekreacji i sportu są bardzo ważne i atrakcyjne dla pracowników, to dodatkowa, prywatna opieka medyczna oraz ubezpieczenia grupowe stają się najbardziej kluczowym aspektem świadczącym o zaangażowaniu pracodawcy i poziomie jego troski o pracowników. Programy ubezpieczeniowe niewątpliwie przyciągają kandydatów, odpowiadając na ich potrzeby i gwarantując stabilność, a także motywują pracowników i wzbudzają w nich lojalność wobec firmy. Jak zauważa Andrzej Borczyk, dyrektor działu HR w Microsofcie, firma obejmująca pracowników ubezpieczeniem grupowym wyraża troskę o nich i podkreśla odpowiedzialność społeczną.

 „Z przeprowadzonego przez nas badania wynika, że w przypadku firm międzynarodowych ubezpieczenie grupowe jest oczywistością” – mówi Agnieszka Chmurska, Kierownik ds. produktów w ING Życie. „W takich firmach, raczej rozmawia się o tym, jakie umowy dodatkowe zaproponować pracownikom i jak dobrać je do charakteru ich pracy oraz potrzeb, niż czy w ogóle to zrobić” – dodaje Agnieszka Chmurska.

Ubezpieczenia grupowe dopasowane do potrzeb pracowników

Możliwość dopasowywania ofert ubezpieczenia do zróżnicowanych charakterów firm, a co za tym idzie - różnych potrzeb pracowników, jest istotnym elementem ubezpieczenia grupowego. Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska informuje, że Skanska zatrudnia 7 tysięcy pracowników, w tym połowa to pracownicy fizyczni. Pracownicy mają świadomość, że ich praca jest trudna i narażona na wypadki. W przypadku tej firmy nie dziwi, że w badaniu jakościowym oferowanych świadczeń, na pytanie, które z nich odgrywa najważniejszą rolę, pracownicy Skanska wskazali na opiekę medyczną i ubezpieczenia. Skanska zapewnia te świadczenia, jako element szerszych działań związanych z dbałością o zdrowie, bezpieczeństwo i życie pracowników – są to wartości, które leżą u podstaw działalności firmy.

Dyrektor ds. HR w IBM Polska, Ziemowit Przymus podkreśla, że program ubezpieczeniowy stanowi podstawę poczucia bezpieczeństwa pracowników. Oprócz tego, że jako korporacja IBM ma taką ofertę wpisaną w strategię, to przede wszystkim jest to już standard rynkowy, który w Polsce zapoczątkowały firmy międzynarodowe.

Jak widać, z ubezpieczeń grupowych korzysta coraz więcej działających w Polsce firm. Jest to bowiem narzędzie przyczyniające się do wzrostu zaangażowania i motywacji pracowników, ich poczucia bezpieczeństwa oraz budowy lojalności. Szybko staje się też elementem oczekiwań osób zatrudnionych. 





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS