SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.

Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Nie ma przyszłości, ale jakby co to są przygotowani i wejdą w DAB+ z całą mocą, żeby zablokować konkurencję. Wystarczy spojrzeć, ile natworzyli stacji w internecie. Teraz to wszystko wpuszczą w multipleks i pozamiatane, zupełnie jak w DVB-T.
0 0
odpowiedź
User
Zxc
Co za ignoranty i kłamcy. Manipuluje faktami o radiofonii cyfrowej oraz internetowej. Faktami prawdziwymi są to, że radio internetowe jest technologią znacznie droższą niż nawet analogowe. Karać oponentów DAB+ wysokimi karami pieniężnymi. Opodatkować radio internetowe, bo przynosi więcej szkód niż korzyści. Czas na manifestacje poparcia dla cyfryzacji naziemnej radiofonii poszczególnym dużym nadawcom na miarę "W obronie TV Trwam". Wzywamy Europarlament do opracowania rezolucji zmierzającej do przymusowego wsparcia dla cyfryzacji naziemnej radiofonii poprzez DAB+, nawet oponentom, ale nie będzie dotyczył jedynie stacji radiowych małych i lokalnych, zwłaszcza z segmentu tzw. community.
Pominięcie DAB+ to zamach na wolność i pluralizm mediów, a w konsekwencji pogorszenie wolności mediów, a nawet dyskryminacja. Reasumując, DAB+ ma jednak przyszłość. Lepiej zawiązać budżet UE ze stanem cyfryzacji radiofonii naziemnej, ale nie internetowej.
0 0
odpowiedź
User
Przemek
Pod koniec maja br. KRRiT przedstawiła założenia oraz plan działania dotyczący wdrażania technologii nadawania w systemie Digital Audio Broadcasting+. To obecnie najnowocześniejsza technologia dostępna na rynku, która umożliwia nadawanie w systemie cyfrowym, a nie jak dotychczas - w analogowym.

Co to za lobbystyczne bzdury? Przecież nawet jeśli chodzi o cyfryzację eteru jest kilka efektywniejszych i nowocześniejszych technik - choćby T2-Lite czy Digital Radio Mondiale. O nadawaniu w Necie nie wspomnę. DAB+ jest lekko przypudrowanym najstarszym i najmniej efektywnym wciąż istniejącym standardem nadawania cyfrowego z korzeniami z początku lat dziewięćdziesiątych. Wykorzystanie pojemności pasma jest śmiesznie małe, muks DAB+ to 864 jednostki CU, z polskiego na nasze 864 kilobipsy jeśli nadaje się w stereo. Jeśli założyć przeciętną przepływność 128 kilobipsów to w muksie takich stacji wejdzie niecałych siedem.

To żadna rewolucja!
0 0
odpowiedź