Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Działacz związkowy Piotr Szumlewicz rozpoczął współpracę z „Gazetą Wyborczą” (Agora). Jego teksty o tematyce związków zawodowych i rynku pracy mają tam pojawiać się regularnie, mniej więcej co dwa tygodnie.
Były poseł i były redaktor naczelny tygodnika "Fakty i Mity" Roman K. został skazany na 4,5 roku więzienia za przywłaszczenie pieniędzy oraz posiadanie pornografii z udziałem małoletnich - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.
Jakie kanały można oglądać dzięki operatorowi kablowemu Vectra? Na którym kanale znajdują się konkretne programy? Prezentujemy pełną listę kanałów dostępnych na dekoderach sieci Vectra.
Związek Artystów Scen Polskich domaga się od Cyfrowego Polsatu dodatkowo przeszło 140 mln zł w ramach sporu prawnego trwającego od ponad pięciu lat. Chodzi przede wszystkim o tantiemy dla aktorów z seriali emitowanych przez nadawcę.
W najbliższy piątek w Telewizji Republika zadebiutuje „U Jaoka” - nowy program Mikołaja „Jaoka” Janusza, związanego ze stacją od wiosny ub.r.
Z początkiem czerwca Jacek Harłukowicz dołączy do redakcji Onetu (Ringier Axel Springer Polska). Poprzednio przez 15 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”.
Choć do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło blisko 250 skarg na program TTV „Królowe życia” z uczestnikiem, którego byłe partnerki nie żyją, to regulator nie ukarze nadawcy. - Zarzuty odnoszą się do kwestii pozaekranowych - mówi Wirtualnemedia.pl rzeczniczka KRRiT.
Za kulisami kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Włoch Mario Draghi naciskają na Ukrainę, by poszła na ustępstwa wobec Moskwy; chcą rozwiązania pokojowego, które dla Zachodu będzie najbardziej opłacalne. Dla prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego ich wizyta w Kijowie może okazać się wstępem do koszmaru - komentuje dziennik "Welt".
Spośród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach największą widownię w tym roku notuje „Gość Wydarzeń”. Dalej plasują się „Fakty po Faktach” i „Gość Wiadomości” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Działające w Polsce kanały telewizyjne nie muszą zabiegać o koncesję KRRiT. Z bazy danych MAVISE, którą opublikowało właśnie Europejskie Obserwatorium Audiowizualne wynika, że polskojęzyczne stacje sięgające po zagraniczne licencje, najczęściej wybierają Holandię i Hiszpanię.
Po dwóch latach kierowania kanałem TVP Dokument, ze stanowiska dyrektora ustępuje Tomasz Piechal. Jego następcą będzie Marcin Skabara, dotychczas - pełnomocnik zarządu TVP do współpracy z Ukrainą. Z naszych informacji wynika, że Skabara nie podpisał jeszcze nowej umowy, lecz Piechal już nie szefuje TVP Dokument.
"Trans Show" to nowy program Angeli Getler, transpłciowej artystki i aktywistki, który w przyszłym tygodniu zadebiutuje na antenie Resetu Obywatelskiego. Pierwszym gościem będzie Anna Grodzka. - Program będzie traktował o prawach osób transpłciowych - zapowiada w rozmowie z nami Angela Getler.
Reporterka "Wiadomości" Sylwia Szczęsna dołączyła do prezenterów prowadzących „boczne” wydania tego programu. Zastąpiła Agnieszkę Oszczyk, która przeszła do „Panoramy”.
Grupa marketingowa One House przejmuje większościowy pakiet udziałów agencji strategiczno-kreatywnej OS3. Kwota transakcji jest objęta tajemnicą.
Pozycja zdecydowanego lidera rynku radiowego w Krakowie w drugim i trzecim kwartale 2022 roku należała do RMF FM. Na podium znalazły się jeszcze Radio ZET i TOK FM - wynika z najnowszej fali badań słuchalności radia.
Koncesja na działalność krajowej sieci naziemnej telewizji cyfrowej w Portugalii przestanie obowiązywać z końcem 2023 roku. Altice, operator multipleksów, który jednocześnie świadczy usługi płatnej telewizji drogą IPTV i satelitarną, mimo nacisków ze strony rządu, nie zdecydował czy będzie ubiegał się o przedłużenie zezwolenia.
W najnowszej odsłonie ekoofensywy Niemcy udają troskę o polskie niedźwiedzie, rzekomo zagrożone przez prace leśne, choć sami wybili u siebie wszystkie misie - piszą Lasy Państwowe. Instytucja twierdzi, że drewniane produkty z Polski stają się bezkonkurencyjne, więc na ratunek niemieckim producentom ruszył czarny PR.
„Plus Minus”, sobotnio-niedzielne wydanie „Rzeczpospolita” (Gremi Media) podrożało z 9,50 do 11,50 zł. Na razie nie zmieniły się ceny wydań dziennika w inne dni.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podjął decyzję o nałożeniu kary finansowej za naruszenie Ustawy o radiofonii i telewizji. Poszło o audycję „Wrzuć na luz” z grudnia 2021 roku, podczas której doszło – zdaniem szefa regulatora – do dyskryminacji ze względu na płeć.
Grupa MWE, która jest m.in. nadawcą kanału Antena HD, poinformowała o zakupie praw do emisji kilkudziesięciu filmów i 30 programów. Ponadto firma Michała Winnickiego pracuje nad wdrożeniem aplikacji na telewizory Smart TV i portalu dostępnego w ramach telewizji hybrydowej HbbTV.