Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Pozycja zdecydowanego lidera rynku radiowego w Aglomeracji Śląskiej w okresie od czerwca do listopada br. należała do RMF FM. Na podium znajdują się jeszcze AntyRadio i Radio ZET - wynika z badań słuchalności radia.
Grupa posłów PiS pozostanie w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej, ponieważ spodziewa się ataku, "prawdopodobnie z udziałem uzbrojonych służb lub osób prywatnych"; "Musimy spodziewać się wariantu siłowego" – powiedział w czwartek w Telewizji Republika poseł PiS Paweł Jabłoński. "Na pewno ja ich nie atakuję i nie zamierzam atakować" - odpowiedział Marek Błoński, prezes PAP.
- Pieniądze na TVP są wstrzymane - zapowiedział minister finansów Andrzej Domański. W poprawce do ustawy okołobudżetowej na przyszły rok zapisano możliwość przekazania Telewizji Polskiej, Polskiemu Radiu i regionalnym rozgłośniom publicznym do 2,95 mld zł z państwowej kasy.
Telewizja TVN zastanawia się nad realizacją piątej edycji programu „Lego Masters”. Gdyby cykl był kontynuowany, nowe odcinki najprawdopodobniej trafią do emisji w jesiennej ramówce 2024 roku.
W wieku 54 lat zmarł śląski aktor i artysta kabaretowy Krzysztof Respondek – podał zespół Teatru alternatywnego BELFEgoR.
Ekspertki i eksperci z agencji PR i stowarzyszeń branżowych podsumowują na łamach Wirtualnemedia.pl rok w public relations.
Z platformy streamingowej Telewizji Polskiej usunięto wydania „Wiadomości”, a także kilku programów publicystycznych. Nadal działają natomiast serwisy „Teleexpressu” i „Panoramy”.
Towarzystwo Dziennikarskie twierdzi, że okupacja Telewizji Polskiej i Polskiej Agencji Prasowej przez PiS powinna być jak najszybciej zakończona, a zatrudnieni w nich powinni odzyskać normalne warunki pracy. “Świąteczna aktywność polityków PiS i RMN źle wróży wolności słowa. Pucz jej fałszywych obrońców nie może być tolerowany bez końca” - podkreślono w wydanym oświadczeniu.
Pokazany w wigilię wieczorem w Polsacie kultowy film „Kevin sam w domu” oglądało średnio 3,27 mln osób. Produkcja względem zeszłorocznej wigilii straciła 480 tys. widzów, ale mimo tego i tak była najchętniej oglądaną audycją w polskich stacjach telewizyjnych w okresie świątecznym - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Multipleks Polskiego Radia rozpoczął nadawanie w kolejnych lokalizacjach. Stacji nadawanych w DAB+ mogą teraz słuchać mieszkańcy Zamościa, Giżycka, Konina, Białogardu, Piły i okolic tych miast.
Instytut Książki wstrzymał wydawanie miesięcznika „Dialog” do czasu wyłonienia nowego redaktora naczelnego. Z końcem roku kończy się okres zatrudnienia Antoniego Wincha na tym stanowisku, wydawca 8 stycznia 2024 roku ogłosi konkurs na jego następcę.
Już wkrótce, bo prawdopodobnie od stycznia 2024 roku, Krajowy Instytut Mediów rozpocznie realizację badań komercyjnych, dla firm zewnętrznych. Zapowiedział to na czwartkowej Sejmowej Komisji Kultury i Środków Masowego Przekazu Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego zaapelowali do polityków PiS, żeby zakończyli interwencje poselskie prowadzone w siedzibach TVP, Polskiego Radia i PAP. - Forma tej interwencji wykracza daleko poza zasady przewidziane w prawie. Budynki mediów publicznych stały się miejscem politycznej walki - podkreślają.
W naszym zestawieniu znajdziecie seriale, które oglądaliśmy w 2023 roku; zarówno blockbustery, jak i produkcje niszowe, te o których głośno dyskutowaliście i te, które osiągały rekordowe wyniki oglądalności. Jest to zestawienie eklektyczne, bo i taki był rok serialowy, dopóki nie przerwały go strajki w Hollywood. Nie jest to nasze jedyne podsumowanie serialowe zatem jeśli zabrakło jakiegoś tytułu, zajrzyjcie do nas jutro, żeby poznać kolejny ranking.
"Kiedy ślub, „Prosta sprawa”, „Algorytm miłości” i „Czarne stokrotki” to nowe seriale, które obejrzą w tym roku widzowie stacji Canal+ Premium i serwisu Canal+ Online. W ofercie na kolejne dwa lata znajdą się też drugie sezony „Minuty ciszy” i „Klangora” , a jesienią br. zobaczymy czwarty sezon „The Office PL”. W przyszłym roku pojawi się też koprodukcja Canal+ „Scar”, od twórców „Domu z Papieru”.
Joanna Krzyśko-Czerwonka zakończyła pracę w PMPG Polskie Media, gdzie była menadżerką ds. sprzedaży.
Tomasz Sakiewicz po raz kolejny był liderem, jeśli chodzi o częstotliwość wystąpień w materiałach „Wiadomości” TVP1. Aż 144 razy szef Telewizji Republika i redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” był ekspertem dawnego programu informacyjnego TVP.
Kanał TVN24 BiS, który powstał 1 stycznia 2014 roku, obecnie jest poszerzeniem i uzupełnieniem treści emitowanych w TVN24. Obchodząca właśnie 10-lecie stacja współpracuje od niedawna z amerykańską stacją CNN.
Sieć sklepów Carrefour we Francji zapowiedział, że nie będzie już sprzedawać produktów firmy PepsiCo, m.in. napojów Pepsi, 7Up czy Mirinda oraz chipsów Lay's. Twierdzi, że są zbyt drogie. Podobnie ma być także w Polsce.
Z „Gazetą Wyborczą” (Agora) po ponad 12 latach pracy żegna się Michał Wilgocki, ostatnio pełniący funkcję wydawcy. Uzasadnia to nowym wyzwaniem zawodowym.