Canal+ online pyta klientów o przystawkę i dekoder
Canal+ online rozsyła ankietę m.in. do subskrybentów. Pyta w niej czy woleliby korzystać z platformy za pośrednictwem przystawki czy dekodera. Serwis streamingowy chce też wiedzieć, z których konkurencyjnych usług korzystają jego użytkownicy.
Wiadomości e-mailowe pod tytułem „Podziel się z nami swoją opinią” Canal+ Polska rozsyła co jakiś czas. Najczęściej ankiety dotyczą oferty programowej. Nadawca pyta na przykład o opinie dotyczące nowych seriali. Tym razem zakres pytań jest nieco inny. Zanim przystąpimy do odpowiedzi na nie, firma chce wiedzieć czy jesteśmy subskrybentami Canal+ i jak często korzystamy z serwisu.
Canal+ wymienia zalety przystawki i dekodera
Po zweryfikowaniu czy korzystamy z usługi Canal+ online, dostawca płatnej telewizji chce poznać opinię na temat preferowanego sprzętu. „Gdybyś miał/a do wyboru oglądanie Canal+ online za pomocą przystawki lub dekodera, to które urządzenie byś wybrał/a?” – próbuje się dowiedzieć platforma.
Dwie główne opcje to: „Przystawka - umożliwia korzystanie z aplikacji Canal+ online. Ma zainstalowane najpopularniejsze aplikacje streamingowe np. Netflix, Max itp. (brak Google Play). Pilot umożliwia sterowanie przystawką oraz telewizorem. Złącza: HDMI. Wymiary: długość 9 cm, szerokość 5 cm” oraz „Dekoder - umożliwia korzystanie z aplikacji Canal+ online. Ma dostęp do Google Play – można instalować dowolne aplikacje. Pilot: umożliwia sterowanie tylko dekoderem. Złącza: HDMI, SPDIF – można podłączyć kino domowe, soundbar. Wymiary: długość 18 cm, szerokość 12 cm”. Można też zaznaczyć „Żaden z powyższych”, „wolę oglądać w inny sposób, wpisz jaki?” albo „Nie wiem, nie mam zdania”.
W przeszłości Canal+ próbował się dowiedzieć czy klienci chcą dołączenia do oferty kanałów objętych zasadą must carry, must offer. Po kilku miesiącach w pakiecie pojawiły się: TVP1, TVP2, TVN, TV Puls, Polsat i TV4. Niewykluczone, że tym razem nadawca poprzedza ankietą na przykład wprowadzenie nowego sprzętu do oferty. Dekoder Canal+ Box 4K z Android TV jest już oferowany od kilku lat. Zniknął ze sklepów, kiedy weszło w życie rozporządzenie ministra cyfryzacji nakazujące internetowym tunerom do naziemnej telewizji cyfrowej obsługę HbbTV. Canal+ Box 4K nie obsługuje hybrydowej telewizji, więc wrócił do sprzedaży po usunięciu z niego tunera. Od pojawiania się sprzętu na rynku minęło jednak kilka lat. Canal+ myśli zapewne o następcy Canal+ Box 4K albo wprowadzeniu przystawki do streamingu. Takową pod nazwą Sky Stream oferuje na przykład brytyjska platforma Sky. W czwartek Canal+ Polska nie odpowiedział na nasze pytania ondośnie ankiety.
Canal+ pyta też o uzasadnienie wyboru, obecnie najczęściej wybieraną metodę korzystania z platformy, liczbę telewizorów w domu i sposobu oglądania na nich telewizji. Można wybrać np. telewizję na kartę, telewizję satelitarną od Orange, telewizję kablową np. UPC, Vectra, Multimedia i inne, telewizję satelitarną Cyfrowy Polsat/Polsat Box, telewizję przez kabel internetowy od takich dostawców internetu jak Netia, Orange, telewizję satelitarną Canal+, bezpłatną naziemną telewizję cyfrową - DVB-T2, antenę satelitarną do bezpłatnego odbioru sygnału TV, serwisy wideo w internecie np. Netflix, Max i inne.
Później pojawia się pytanie o korzystanie z konkurencyjnych platform (Disney+, Viaplay, Apple TV+, Netflix, Max, Player, CDA.pl, Amazon Prime Video, SkyShowtime, Polsat Box Go, Elevensports.pl i inne). Nadawca chce też poznać płeć, przedział wiekowy uczestnika ankiety i wielkość jego miejscowości.
Canal+ można oglądać na smartfonach i tabletach z systemami Android (wersja 5.0 lub nowsza) oraz iOS (wersja 13 i nowsza), komputerach osobistych (Windows 10 lub nowszy, Mac OS X zaktualizowany do najnowszej wersji). Platforma działa też na telewizorach z systemem Tizen Samsunga (od 2018 roku do 2023 roku - urządzenia z 2024 roku nie są wspierane przez brak porozumienia z producentem z Korei Południowej), telewizorach LG z WebOS (od 2018 roku i nowszych, webOS 4.0 i nowsze), telewizorach Philips z systemem Titan OS (z 2024 roku), sprzętach z Android TV/Google TV (m.in. telewizory Sony, Philips, Xiaomi, TCL, przystawki Chromecast z Google Tv, Mi-Box), projektorach The Freestyle i The Freestyle 2, odtwarzaczach Apple TV 4K, AirPlay i Fire TV.
Dołącz do dyskusji: Canal+ online pyta klientów o przystawkę i dekoder
AppleTV zjadają na śniadanie te Androidowe chińskie przystawki, jeśli chodzi o płynność działania czy długość wsparcia (aktualizacje OSu).
W Niemczech MagentaTV i Vodafone GigaTV są wspierani w ramach funkcji Dostawca TV.
Co do C+ mam wątpliwości... z reguły dostajemy duże gorsze dekodery niż abonenci C+ we Francji.