Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, po raz kolejny zajęła 1. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich. Bezapelacyjny triumf w zestawieniu za rok 2020 potwierdza, że MLEKOVITA konsekwentnie i skutecznie rozwija się na rynku.
Ogólnopolski Ranking Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich ma na celu wskazanie czołowych przedstawicieli polskiej spółdzielczości oraz propagowanie wzorców spółdzielczych. W opracowaniu rankingu za 2020 rok kapituła rankingowa zwróciła szczególną uwagę na zwiększające się rok do roku przychody ze sprzedaży oraz rosnący wynik finansowy, dane dot. produkcji mleka i wprowadzenie całej gamy nowości asortymentowych na rynki: krajowy i europejski, realizację nowych inwestycji, politykę jakości oraz politykę personalną, działania prowadzone na rzecz lokalnych społeczności, a także uzyskiwanie wielu prestiżowych nagród i certyfikatów dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Na tej podstawie wybrane zostały najlepsze spółdzielnie mleczarskie, wśród których zwyciężyła Grupa MLEKOVITA.
MLEKOVITA jest firmą ze 100-procentowym kapitałem polskim. To największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największy eksporter przemysłu mleczarskiego. Należy nie tylko do czołówki branży spożywczej, ale również całej polskiej gospodarki. Dzięki najwyższej jakości oferowanych produktów, skutecznemu zarządzaniu i codziennej ciężkiej pracy rolników – dostawców mleka oraz pracowników całej Grupy MLEKOVITA przychody firmy za pierwsze półrocze 2020 r. osiągnęły niemal 3 mld zł. W 20 zakładach produkcyjnych skupionych pod szyldem MLEKOVITY każdego dnia przetwarzanych jest w sumie 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. 5 000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 180 liniach produkcyjnych, a ponad 1000 mlecznych smakowitości znanych jest nie tylko w polskich domach, ale i w 167 krajach świata.
Ranking przygotowała redakcja „Strefy Gospodarki”, dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”.