Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-08-18

A A A POLEĆ DRUKUJ

Polacy kochają kupony - fenomen zakupów grupowych

Nowe strony z ofertami zakupów grupowych wyrastają jak grzyby po deszczu. W Polsce działa już 50 takich serwisów, a ich liczba ciągle rośnie. 18 proc. polskich internautów pilnie śledzi pojawiające się co dzień oferty (badania Megapanel PBI/Gemius, IV – XI 2010).

Trudno uwierzyć, że pierwsze serwisy zakupów grupowych w polskiej sieci pojawiły się w kwietniu 2010 roku. Obecnie nie wyobrażamy sobie bez nich Internetu. Stały się jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie Polacy dokonują zakupów w sieci nawet z 70-80 proc. rabatem. Klienci są zadowoleni, ponieważ korzystają z unikatowych usług za pół darmo, a przedsiębiorcy przyznają, że z chęcią skorzystają ponownie z możliwości zamieszczenia swojej oferty w takich serwisach. Zakupy grupowe przebojem wtargnęły na rynek usług internetowych, robiąc sporo zamieszania w branży e-commerce, jednak na razie nie są w stanie zagrozić pozycji Allegro. Mogą za to stanowić doskonałą alternatywę dla aukcji i sklepów internetowych.

Z ofert stron z zakupami grupowymi skorzystało już 3,2 mln Polaków. Co ciekawe są to osoby zamieszkujące wielkie miasta, a także mieszkańcy małych wsi, którzy korzystają z ofert przygotowanych dla całego kraju oraz pobliskich miast. Jak widać, oferty dostępne w takich serwisach jak Groupon czy Gruper mogą zainteresować każdego Polaka, co wróży świetlaną przyszłość stron internetowym z kuponami.

Fenomen tego typu serwisów można wytłumaczyć na kilka sposobów. Polacy nie lubią przepłacać, a także uwielbiają się targować i bardzo cenią opinię innych. Im więcej osób wyrazi zainteresowanie jakąś ofertą, tym prędzej zyska uznanie w oczach innych użytkowników. Dlatego kupony z wizytą do nieznanego salonu kosmetycznego rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Zakupowy szał trwa w serwisach z zakupami grupowymi cały rok, a duże zniżki dostępne są nie tylko od święta jak w przypadku ofert sieci handlowych. Dlatego internauta stara się być na bieżąco z ofertami zakupów grupowych. Na rynku najbardziej rozchwytywane są oferty restauracji, a także salonów kosmetycznych, spa czyli usługi, z których przeciętny Polak w trosce o zasoby portfela zazwyczaj rezygnuje. Luksus dostępny za pół ceny potrafi skusić niejednego.

Ważnym powodem, który działa na korzyść takich serwisów, jest fakt, iż Polacy są zbyt leniwi, aby na własną rękę szukać nowych miejsc w swoim mieście. Korzystają więc z ofert takich serwisów jak Gruper czy Groupon, które podsuwają im ciekawe i nietuzinkowe pomysły spędzenia wolnego czasu. Dla wielu osób oferty takich serwisów to świetna okazja, żeby spróbować swoich sił w painballu, nurkowaniu czy też uczestniczyć w spływie kajakowym, a także idealny sposób na odkrycie interesujących miejsc w swojej okolicy np. miłej knajpki czy salonu urody. Dodatkową zaletą jest to, że oferty ze wszystkich serwisów są zamieszczone na jednej stronie, w tak zwanych agregatorze, co umożliwia łatwy i szybki dostęp do wszystkich zniżek.

Z punktu widzenia klientów zakupy grupowe mają dużo korzyści, ponieważ pozwalają nabyć takie
usługi i towary, na które na co dzień brakuje im pieniędzy lub o których nie myślą. Ciekawa,
ładnie zaprezentowana oferta potrafi zwrócić ich uwagę i wywołać chęć kupna. Tym bardziej, że czas zakończenia promocji na liczniku nieubłaganie upływa. Zakupy grupowe mogą także sprawić klientom sporo przyjemność. Każdy ceni sobie poczucie satysfakcji wynikające z nabycia z dużą zniżką jakiegoś produktu czy usługi. Kurs prawa jazdy za 699 złotych czy depilacja laserowa za 69 złotych to oferty, na które warto czekać. Nikt nie lubi przepłacać, bowiem zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na coś innego.

Coraz częściej wspomina się także o social shoppingu, czyli nowy trendzie nabywania dóbr wspólnie ze znajomymi, a także prześciganiu się w wynajdywaniu korzystnych ofert. Dużą frajdę sprawia wspólny wypad ze znajomymi na zakupy, ale o wiele przyjemniej jest wyjść do knajpy czy do kina ze znajomymi za pół ceny, a jest to możliwe dzięki serwisom zakupów grupowych.

Zakupy grupowe dla kobiet (PrettyDeal.pl), specjalna oferta dla firm (b2bdeal.pl) czy zakupy atrakcyjnych pobytów wypoczynkowych (okazje.eholiday.pl.) - takie wyspecjalizowane serwisy już nikogo nie dziwią. Dzięki temu nikt nie musi tracić czasu na poszukiwanie wymarzonej oferty pośród dziesiątek usług i towarów. Dotychczas wielu mężczyzn irytowało otrzymywanie maili z propozycjami zabiegów na twarz czy wizyty w solarium. Obecnie klient może zapisać się na listę mailingową serwisu, który proponuje zniżki na usługi branżowe. Na rynek zakupów grupowych wkroczyły także firmy proponujące towary czy usługi o znacznej wartości. Na rynku zakupów grupowych działają serwisy, które oferują możliwość zakupu mieszkania czy auta. Internauta, który na przykład odwiedza stronę AutoNegocjator.pl, dokładnie wie, czego szuka. Dzięki temu serwisowi zakupi nowe auto z dużą zniżką.

Zakupy grupowe mają wiele zalet, ponieważ wnoszą do naszego życia odrobinę luksusu za niewielką kwotę. Kto bowiem nie marzy o przyjemności, jaką gwarantuje pedicure spa z malowaniem i relaksacyjnym masażem stóp dostępny z kuponem w rewelacyjnej cenie. Mnogość ofert, które są dostosowane do oczekiwań klientów, będzie stanowiło sporą pokusę dla coraz większej rzeszy użytkowników Internetu.




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS