Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2020-12-08

A A A POLEĆ DRUKUJ

Poliglikemia przekazuje urządzenia Dexcom G6 do zdalnego monitoringu glikemii dla osób hospitalizowanych na cukrzycę i COVID-19 do najbardziej potrzebujących szpitali

 

48 urządzeń Dexcom G6 do monitoringu glikemii zostają przekazane przez firmę 17 szpitalom za darmo. W obliczu COVID-19 współwystępowanie cukrzycy znacząco utrudnia hospitalizację. Możliwość monitorowania  zdalnie pacjenta bez konieczności wielokrotnego nakłuwania go tradycyjną metodą badania poziomu glukozy znacząco zwiększy skuteczność hospitalizacji i tym samym bezpieczeństwo lekarzy i pielęgniarek.

 

W obliczu pandemii COVID-19, wiele grup pozostaje w kategoriach wysokiego ryzyka. Do nich zaliczają się osoby z cukrzycą typu 1, gdzie system immunologiczny pacjenta atakuje i niszczy komórki produkujące insulinę. Przy takich zagrożeniach oraz możliwości roznoszenia się pandemii poprzez bezpośredni kontakt z pacjentem zdalny system monitoringu glukozy wydaje się bardzo ważny.

 

Zgłaszano nam problematyczne przypadki, gdy np. karetka przywozi do szpitala nowo diagnozowanego pacjenta z kwasicą ketonową”.- mówi Tomasz Borowy z firmy Proglikemia - Diagnozowany jest u niego Covid-19. Z oczywistych względów jest on izolowany, a w stosunku do niego podejmowane są specjalne procedury bezpieczeństwa. Konieczność ciągłego monitorowania tradycyjnymi metodami poprzez nakłucie jest bardzo niebezpieczne. Sensor Dexcom G6 i zdalna możliwość monitoringu ograniczy znacząco konieczność bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a co za tym idzie ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby i ułatwi leczenie

 

W odpowiedzi na to Proglikemia przeznacza 48 czytników do zdalnego monitoringu glukozy Dexcom G6 CGM dla 17 szpitali wskazanych przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.Jednomiesięczne zaopatrzenie w urządzenia otrzymają placówki z Warszawy, Szczecina, Krakowa, Łodzi, Białegostoku, Gdańska, Lublina, Zabrza, Rzeszowa i Poznania.

 

Cukrzyca jest obecnie nazywana pierwszą niezakaźną epidemią na świecie. W okresie pandemii  COVID-19 problem dodatkowo rośnie. - mówi prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz z Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego - Ciągłe monitorowanie poziomu glikemii u pacjenta jest konieczne, ale COVID-19 je utrudnia. Na prośbę firmy skontaktowaliśmy się i wyselekcjonowaliśmy szpitale, do których trafiają pacjenci z cukrzycą. Dla lekarzy i pielęgniarek to gigantyczne ułatwienie pracy, a dla pacjenta większe szanse na udaną hospitalizację. Już w przyszłym tygodniu pierwsze urządzenia trafią do chorych w placówkach medycznych na terenie całego kraju. 

 

Urządzenie Dexcom G6 zakłada się na tyle ramienia, lub brzucha, a niewielka sonda stale monitoruje poziom glukozy we krwi. System pozwala również lekarzowi na zdalny dostęp do szczegółowych raportów dotyczących pomiarów cukru we krwi pacjenta, co ułatwia proces konsultacji i leczenia. Co istotne, Dla dzieci od dwóch lat a 26. rokiem życia, z cukrzycą typu 1, leczonych przy pomocy pompy insulinowej i nie wyczuwających hipoglikemii urządzenie jest objęte częściową refundacją NFZ.  W Polsce choruje na cukrzycę ok. 3,5 mln osób, przy czym zakłada się, że tylko 2,5 mln jest zdiagnozowanych.

 

 

* Jeśli alerty dotyczące poziomu glukozy i odczyty z G6 nie odpowiadają objawom
i symptomom, do podejmowania decyzji dotyczących leczenia cukrzycy należ
y użyć również glukometru.Wymaga połączenia internetowego i aplikacji Dexcom Follow





Słowa kluczowe:Dexcom G6

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS