Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2013-01-24

A A A POLEĆ DRUKUJ

Złote Jutro z Bankiem Pocztowym

15 stycznia br. Bank Pocztowy wprowadził do swojej oferty Program Inwestycyjny „Złote Jutro”, który ma zachęcić do systematycznego oszczędzania w perspektywie minimum 8 lat.

– Dzięki Programowi „Złote Jutro” chcemy stworzyć grupie Klientów zainteresowanym długoterminowym oszczędzaniem alternatywę dla IKE, czy IKZE. Z myślą o nich przygotowaliśmy produkt ubezpieczeniowy z funkcją inwestycyjną, który ułatwi im realizowanie życiowych planów, a także pomoże w pomnażaniu kapitału. Program może posłużyć zapewnieniu zabezpieczenia osobom przez nas wybranym tzw. uposażonym, Mogą to być  np. dzieci, czy wnuki – mówi Karolina Szymańska, Dyrektor Departamentu Sprzedaży  Bankowości Pocztowej.

– Z badań Banku Pocztowego przeprowadzonych z TNS Pentor wynika, że jednym z częstszych powodów braku oszczędzania jest przekonanie o zbyt niskich zarobkach.  Ważne jest jednak, że mimo to aż 61% z nas widzi sens w oszczędzaniu nawet najmniejszych kwot. – dodaje.

 „Złote Jutro” to rozwiązanie dzięki, któremu mniejszymi kwotami można zbudować dodatkowy kapitał, który pozwoli cieszyć się finansową wolnością w przyszłości.

Program Inwestycyjny „Złote Jutro” jest oferowany Klientom w formie Umowy Grupowego Ubezpieczenia Inwestycyjnego. Klient, decydując się na przystąpienie do Programu, deklaruje opłacanie minimalnych składek regularnych. Minimalna kwota rocznej wpłaty wynosi 1800 zł. Może być ona dokonywana w ratach miesięcznych, raz na kwartał, co pół roku lub jednorazowo w roku. Klient może wpłacać również składki dodatkowe.

„Złote Jutro” umożliwia inwestowanie środków w 4 Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe o zróżnicowanym stopniu ryzyka inwestycyjnego. Klient może 12 razy w ciągu roku bezpłatnie przenieść jednostki uczestnictwa ramach wybranych przez siebie funduszach. Umowa zawierana jest bezterminowo, z perspektywą oszczędzania w okresie min. 8 lat.

Pomnażanie kapitału zależy w głównej mierze od strategii inwestycyjnej przyjętej przez Klienta oraz zysku jaki wypracują Fundusze, w które ulokowane zostały środki. Szczegóły dotyczące kosztów związanych z produktem można znaleźć w Tabeli Opłat.

Po okresie inwestycyjnym Klient ma możliwość przeniesienia kapitału do Umowy Rentowej, zawieranej w formie indywidualnej kontynuacji na okres do 30 lat, dlatego też Program został podzielony na dwa okresy produktu, dostosowane do potrzeb Klienta w okresie jego życia:

• Okres inwestycyjny,
• Okres rentowy.

– Po okresie inwestycyjnym Klient może zatem zadecydować o wypłacie zgromadzonego kapitału w najwygodniejszej dla siebie formie. Może to być forma jednorazowa lub renta okresowa z gwarantowaną wysokością świadczeń – mówi Karolina Szymańska.

Produkt jest dostępny wyłącznie w wyselekcjonowanych i wyspecjalizowanych Placówkach Banku Pocztowego a Partnerem Programu jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia S.A.





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS