SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jan Dworak: Pieniądze na cyfryzację radia z abonamentu

KRRiT przeznaczy na rozpoczęcie cyfryzacji radia część wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego. - Proces ten chcemy prowadzić jednak racjonalnie i w zaplanowany sposób - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.

Dołącz do dyskusji: Jan Dworak: Pieniądze na cyfryzację radia z abonamentu

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
"Polskie Radio" - czytaj Warszawka - znalazło nową ścieżkę dostępu do pieniędzy z abonamentu. Panie przewodniczący, cyfryzacja Polskiego Radia to też cyfryzacja programu i zasobów programowych Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia, które wolą, zresztą słuszną, polityków są spółkami niezależnymi od Warszawki. Rozgłosnie, abonamentowe środki zagospodarowywały i zagospodarowują znacznie roztropniej. To mocno boli kolegów z Malczewskiego od wielu lat i chwytają się różnych sposobów, żeby sięgnąć po pieniądze spoza rozdzielnika. Pańskim obowiązkiem jest, przepraszam za smorodek dydaktyczny, podziału kasy pilnować.
0 0
odpowiedź
User
iki
PO matoł, jak nic.
0 0
odpowiedź
User
z imieninowymi życzeniami dla Piotra
Polskie Radio chce wciągnąć nadawców komercyjnych w spiralę kosztów, z której tamci nie wyjdą, zważywszy na stagnację gospodarczą i przewidywane w związku z tym spadki na rynku reklamy radiowej. Prezes Siezieniewski liczy więc na kasę z Krajowej Rady. Z wypowiedzi min. Dworaka jasno wynika, że się nie przeliczy. Pytanie więc brzmi nie „kiedy?” i „jak?”, a „kiedy?” i „ile?”. Czy rozgłośnie regionalne także dostaną kasę na cyfryzację? Wątpię. Na pewno nie w pierwszym etapie. Najpierw „Warszawka”, jak pisze Piotr, ulokuje na rynku nową ofertę (czyli wszystkie te powtórkowe kanały sklecone z oferty na Moje Polskie Radio). Skoro cudowna broń w postaci Kamila Dąbrowy nie wypaliła, Magda Jethon nie ma pomysłów, a jak ma to w rodzaju „orzeł może”, no to trzeba w konkurencję uderzyć cyfryzacją! Komercja dobrze wie, o co chodzi. Prezes Kazimierz Gródek z Grupy RMF grzmiał kiedyś na łamach Rzepy, że jest to inwestycja bezcelowa, narażająca nadawców i słuchaczy na nieuzasadnione wydatki. „Radio publiczne oczywiście chętnie to zrobi, ponieważ daje to szansę wyciągnięcia dodatkowych pieniędzy publicznych. Grupa RMF będzie podejmować decyzje uzasadnione biznesowo” - komentował. No tak, ale gdy wojna się rozpocznie, jak długo można stać z bronią u nogi? Tak oto w imię technicznej rewolucji słabsi będą musieli odpaść, w czym dopomoże KRRiT, dosypując grosza słusznym i postępowym nadawcom.
0 0
odpowiedź