Programy o miłości nie od dziś królują w telewizyjnych ramówkach. Dlaczego widzowie tak chętnie je oglądają? Co poza rozrywką mogą w nich znaleźć i jakie wiążą się z tym zagrożenia? Dla Wirtualnemedia.pl komentują psycholożka Katarzyna Kucewicz i dyrektor programowy Polsatu Edward Miszczak.
Public relations przenika się dziś z marketingiem, tworząc efektywną wartość dla firm. Dojrzały biznes powinien umiejscawiać PR na poziomie zarządów, bo tylko wtedy skutecznie będzie spajać komunikację parasolowo – stwierdzili uczestnicy debaty portalu Wirtualnemedia.pl „Od billboardów do influencerów: jak docierać dziś do konsumenta” na Kongresie Profesjonalistów PR w Rzeszowie.
- Do dziś “Elle” jako jedyny magazyn w Polsce na swoich okładkach promuje nowe twarze polskiego modelingu, a w sesjach mody projekty młodych, lokalnych twórców. Ale absolutnie się na nich nie zamykamy. Od lat naszą ideą jest propagowanie różnorodności w kwestiach wieku, rasy, rozmiarów czy orientacji seksualnej - mówi Marta Tabiś-Szymanek redaktorka naczelna “Elle”. Magazyn w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia w Polsce.
„Familiada” jest obecna na antenie TVP od 30 lat, a teleturniej Karola Strasburgera już dawno zyskał miano kultowego. Choć nie kusi astronomiczną wygraną ani dynamiczną formułą, wciąż ma wierną widownię. Co jest źródłem fenomenu programu? O to zapytaliśmy ekspertów, znawców popkultury i ludzi telewizji.
Na całym świecie używanych jest prawie miliard telewizorów Ultra HD – wynika z danych firmy badawczej Omdia. Choć także w Polsce takie sprzęty sprzedają się najlepiej, to widzowie mają do wyboru niewiele stacji 4K. W innych krajach Europy w UHD działają m.in. kanały głównych nadawców komercyjnych, pokazujące Formułę 1 czy gotowanie.
Ogólnopolskie media dołączają do grona firm, które pomagają powodzianom z terenów województw dotkniętych żywiołem. Polsat, TVP i TVN wyemitują charytatywne bloki reklamowe, Grupa Agory i Grupa ZPR organizują zbiórki, a ekipy RMF i RMF Maxxx pojadą na tereny dotknięte powodzią, by pomóc w sprzątaniu.
Program licencjonowania treści dla portali informacyjnych Showcase w Wiadomościach Google działa w Polsce już od ponad 2,5 roku. Jakie oceny zbiera od wydawców? Czy to się im opłaca? Otwarcie chcą mówić o tym tylko nieliczni wydawcy.
Influencerka Julia Żugaj wyróżnia się w influencerskim światku. Stroni od skandali, "dram", afer, a nawet jeśli przytrafi się jakaś "krzywa akcja", to przeprasza. - Widzę, że Julia konsekwentnie buduje swoją karierę, co sprawia, że to marki muszą walczyć o jej uwagę. Tak jak wielu influencerów o podobnej skali, może wybierać tylko największe brandy lub rozwijać własne projekty biznesowe - ocenia potencjał influencerki Paulina Stępień, CEO AP Communication.
Popularny serial komediowy „Rodzinka.pl” znów będzie kręcony. Telewizja Polska oficjalnie potwierdziła Wirtualnemedia.pl, że przymierza się do realizacji nowych odcinków produkcji z Małgorzatą Kożuchowską, Tomaszem Karolakiem i Maciejem Musiałem.
Jesienne ramówki TVP1, TVP2, TVN i Polsatu ruszyły pełną parą. - Jesień 2024 zapowiada się wyjątkowo gorąco, widać, że żadna ze stacji nie chce pozostać na końcu stawki - komentuje Radosław Zamieciński z Havas Media Network. Bartosz Zientek z Media Context dodaje: - Główne anteny nie składają broni i dość mocno zbroją się na jesień. Jednak odnoszę wrażenie, że jest to bardziej taktyka obronna niż próba zdobywania nowych widzów.
Z Grupy RMF odchodzą prezes Kazimierz Gródek oraz wiceprezes i dyrektor programowy Tadeusz Sołtys. Co to oznacza dla stacji? - Nie warto wprowadzać radykalnych zmian, bo można tylko popsuć - uważa Leszek Kozioł, były szef Eski. Politolog Adam Szynol nie jest zaskoczony roszadami w kierownictwie Grupy. - To ciąg dalszy zmian, jakie obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach w RMF - wskazuje.
Od paru lat w telewizji króluje wyraźny trend na programy o miłości, których w coraz to nowszej odsłonie starają się dostarczyć widzom stacje. Jedną z takich propozycji jest nowa telenowela dokumentalna „B&B Love”, która w ostatnim tygodniu sierpnia zadebiutowała na antenie TVN. Mamy ciekawych bohaterów, turystyczne krajobrazy i elementy dobrze znane z popularnych telewizyjnych produkcji, a jeden singiel jest znany z innych seriali.
Za nami start programu „Halo tu Polsat”, który w piątek rano zadebiutował na antenie. Pierwsze wydanie poprowadzili Maciej Rock i Agnieszka Hyży, choć w studiu pojawili się też pozostali gospodarze oraz publiczność, celebryci, eksperci, a nawet orkiestra dęta, której występ uświetnił start śniadaniówki Polsatu. Program zdominowała tematyka show-biznesowa i częste reklamy.
W piątek o 8.00 rusza nowy program śniadaniowy “Halo tu Polsat”, który nadawany będzie w Polsacie trzy razy w tygodniu. Magazyn poprowadzą trzy duety gospodarzy - Nasze pary mają za sobą doskonałe doświadczenie we wspólnym prowadzeniu programów. Bardzo doświadczony jest też skład produkcyjny - mówi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, członek zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat.
Na początku września do zespołu Telewizji Republika dołączą kolejne osoby związane poprzednio z Telewizją Polską. To m.in. była gospodyni „Wiadomości” Edyta Lewandowska, która na zmianę z Danutą Holecką będzie prowadziła program „Dzisiaj” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Mediaboard, firma specjalizująca się w monitoringu mediów, wchodzi na polski rynek – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Spółką pokieruje Marcin Szczupak, przez wiele lat związany z PSMM Monitoring&More.
Z TikToka na polski rynek reklamowy spłynął świeży trend – reklamy nagrywane przez pracowników, po których odbiorca choć rumieni się z zażenowania, to nie może powstrzymać śmiechu. "Krindżowe” reklamy zdaniem ekspertów mają jednak swoją cenę. Mimo że do zdobycia jest mnóstwo taniego zasięgu i lajków.
Trwają powroty dawnych gwiazd TVP, które za czasów prezesury Jacka Kurskiego rozstały się z publicznym nadawcą. Jesienią na antenę wracają kolejne znane twarze: Robert Janowski, Barbara Kurdej-Szatan, Andrzej Piaseczny czy Michał Szpak. Czy ten ruch przełoży się na poprawę wizerunku lub oglądalności publicznej stacji? Pytani o to przez nas eksperci są zgodni: powrót dawnych prezenterów na antenę TVP to za mało, żeby odbudować pozycję publicznej stacji, a tym bardziej poszerzyć grono odbiorców.
Chociaż polscy siatkarze znaleźli się w finale igrzysk olimpijskich w Paryżu po 48 latach i wrócili z nich ze srebrnym medalem, to - zdaniem ekspertów marketingowych - nie ma co liczyć, że znacząco wzrośnie liczba reklam i kampanii z ich udziałem. - Ten produkt sportowy jest już na tyle silny i rozpoznawalny, że srebro olimpijskie staje się częścią większej całości wieloletnich sukcesów siatkówki, a nie “game changerem” - uważa Grzegorz Kita ze Sport Management Polska.
Jeśli Warner Bros. Discovery rzeczywiście będzie próbował sprzedać TVN, to wielu potencjalnych nabywców może znaleźć nie w Stanach Zjednoczonych, tylko w Europie. To na przykład Grupa PPF z Czech, Antenna Group z Grecji, węgierska TV2 Média czy włoski MFE. Każda z tych trzech firm inwestuje w tradycyjną telewizję na różnych rynkach w naszej części kontynentu.